KONTAKT

info@michalvoldan.cz 727 960 513

Půlroční kurz na EFA dokončen

19 Kvě

Půlroční kurz na EFA dokončen

  Osobní sloupek Michal Voldán

Není to titul EFA, za čím jsem se celou tu dobu hnal. To nejdůležitější je pro mě cesta, během které jsem se naučil neskutečně mnoho o financích a ekonomice. Naučil jsem se dívat „pod pokličku“ finančních produktů, odhalovat marketingové tahy jednotlivých společností, naučil jsem se tvořit investiční portfolio a rozumět parametrům investic. Všechna čísla, která prezentuji, nyní umím ručně spočítat na papír. Objevil jsem problematiku daní, práva a dalších oblastí. V neposlední řadě jsem se o financích naučil přemýšlet jako o domečku z karet – komplexně. Dokážu zohledňovat všechna možná úskalí. To všechno mi přinesl do každodenní praxe právě půlroční kurz na certifikaci EFA. Samotný profesní titul EFA je pro mě jen stvrzení, že tomu, čemu jsem se učil, opravdu rozumím. Je to pro mě známka kvality, čím se odlišuji od ostatních.

Tento kurz bych doporučil každému poradci, který chce svou práci dělat opravdu dobře a kterému záleží na svých klientech, přestože toto kvalitní vzdělání není vůbec levnou záležitostí. Už ale pouhá účast na kurzu každému poradci otevře oči a to tím, že poradce získá široký pohled na finanční trh, bude vidět spojitosti mezi jednotlivými produkty a tím se je naučí správně nastavovat. Protože absolutně nejhorší je to, když v dobré víře připravíte kamaráda, klienta, či někoho z rodiny o tisíce korun tím, že mu zvolíte nevhodný produkt, nebo ho jen špatně nastavíte.

Věřte nebo ne, ale i k finančnímu poradenství je třeba mít znalosti a dovednosti, aby práce k něčemu vypadala. Je to stejné jako si nechávat zpracovat účetnictví u zámečníka. Ten pokud je soudný, tak se bez patřičných znalostí do něčeho takového vůbec nebude pouštět, aby vám neuškodil. Samozřejmě se finanční poradenství dá naučit i v praxi „hodem do vody a plav“. To ovšem může znamenat nejprve pokazit minimálně desítky smluv a pak možná, pokud vůbec dotyčný najde své chyby a následně se ze svých chyb dokáže poučit, to po čase může umět. Tato cesta mi ovšem přijde až příliš riziková. Právě z toho důvodu si myslím, že certifikace EFA a půlroční kurz budou později standardem a ne jen nadstandardní a prestižní záležitostí.

Více na www.efpa.cz/efa

Michal Voldán

Pomáhám lidem řešit životní situace a činit prospěšná rozhodnutí. Moje specializace je finanční plánování a investiční poradenství. Využívám evropské standardy krizového managementu a budování majetku. Výsledkem je dosažení vytyčených cílů, které jsou například finanční nezávislost a pasivní příjem.